מה ההבדל בין Bezzera DUO MN לבין Bezzera DUO DE ובהתאמה למכונות MATRIX
חברת Bezzera האיטלקית, אחת מחברות מכונות הקפה הידועות בעולם, הוציאה לשוק 2 דגמי מכונות, הזהות מבחנת גודל ומבנה פנימי (2 דוודים, משאבה סיבובית וכו..). דגם אחד נקרא דואו DUO והדגם השני נקרא מטריקס Matrix. לכל דגם הוציאה החברה 2 תת דגמים MN ו- DE כאשר MN הכוונה ל- Manual כלומר ידני, ו DE הכוונה Dosage Electronic כלומר מינון אלקטרוני. 
בניגוד להבדל הלא כל כך משמעותי מבחינת איכות הקפה בין דגם ה- DUO לבין דגמי Matrix (כלומר DUO MN לבין Matrix MN או בין DUO DE לבין Matrix DE) ההבדל בין דגמי MN לדגמי DE הוא משמעותי.
Matrix DE Matrix MN
Bezzera DE  Bezzera MN
דגמי MN הם מבוססי ראש חליטה E61 הסטנדרטי. כדי להכין אספרסו יש להרים את הידית וכשרוצים לעצור את החליטה, יש להוריד את הידית. דגמי DE הם מבוססי ראש חליטה BZ פנל השליטה של בזרה
(ראש חליטה ייחודי פטנט של Bezzera) הנשלט ע"י כפתורי פיקוד בחלק העליון של המכונה. להכין קפה יש ללחוץ על הכפתור המתאים, והחליטה תיפסק בתום הזמן שקבענו מראש.
כמובן שמערכת הבקרה המרכזית של המכונה, השולטת על כל הפרמטרים של המכונה שונים מאד בין דגמי ה-MN לדגמי ה-DE
וקצת על ראש BZ 
אחת הבעיות הידועות ביותר בראש החליטה הסטנדרטי E61 זו יציבות טמפרטורה.
מכיוון שבראש יש תהליך של טרמוסיפון בו המים החמים כל הזמן עולים לראש ומתקררים וקשה לשלוט על הטמפרטורה. גם אם מרכיבים מד טמפרטורה על ראש החליטה, אפשר אמנם לראות את הטמפרטורה, אבל קשה לשלוט בה.
בראש BZ החברה הכניסה לתוך הראש גוף חימום שמייצב את הטמפרטורה ואפשר להיות די בטוחים שכשעושים אספרסו מקבלים את הטמפרטורה שכיוונו, ברזולוציה של מעלה.
אפשר בהחלט לציין שראש BZ הוא משהו בין ראש ה-E61 לראש רווי Saturated
ראש חליטה Bezzera BZ  ראש חליטה סטנדרטי E61
ראש חליטה BZ ראש חליטה E61

אפשר בהחלט לראות שבראש BZ אין את ידית ההפעלה, ואין את צינורית שחרור הלחץ של השסתום התלת כיווני

כמובן שבדגם ה-DE יש הרבה פרמטרים שניתן לקבוע כמו זמן חליטה של אספרסו קצר, 2 אספרסו קצר וכו' בהתאם לכפתורי הפיקוד. את טמפרטורת הראש ואפילו מתי להחליף פילטר ומתי לעשות שטיפה נגדית.

בקיצור - מי שמחפשים מכונה מדויקת, קלה להפעלה עם דיוק בטמפרטורה - הDE היא בשבילם, מי שאוהב את האיכויות של ה-E61 ולא מעוניין "לתכנת" הכל בהחלט יכול להנות מאספרסו איכותי עם ה-MN 

למכונות קפה -ומידע נוסף לחצו כאן 

לרכישת קפה שטרנס - קפה בקלייה טרייה לחצו כאן 

Bezzera duo mn vs bezzera duo de

השאירו תגובה

כל התגובות עוברות אישור לפי פרסום